„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова


НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
| | веќе видена | слични

Се заморив од големата желба да бидеме Сојуз на ромски партии и да бидеме концепт кој ќе одговори на сите случувања во земјата. Секој раздор на некоја етничка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оваа владеачка гарнитура покажа и докажа дека знае да ги цени квалитетите на жените, СДСМ покажа дека жените ги третира како рамноправни партнери, истакна ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО- ДПМНЕ, Марија Митева во интервју за Клан Македонија посочи дека е задоволна од одѕивот на граѓаните за собирање на потписи за професорката ...
| | веќе видена | слични

Дозволете ми во лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ да се заблагодарам на секој граѓанин кој го даде својот потпис за кандидатурата на професорката Гордана ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: