Маричиќ: Левица и ВМРО-ДПМНЕ се две страни на ист медал


Се заморив од големата желба да бидеме Сојуз на ромски партии и да бидеме концепт кој ќе одговори на сите случувања во земјата. Секој раздор на некоја етничка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Со нашите иселеници, со дијаспората разговараме како да се подобрат состојбите во Македонија. Првиот чекор е промената на власта на парламентарните и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оваа владеачка гарнитура покажа и докажа дека знае да ги цени квалитетите на жените, СДСМ покажа дека жените ги третира како рамноправни партнери, истакна ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО- ДПМНЕ, Марија Митева во интервју за Клан Македонија посочи дека е задоволна од одѕивот на граѓаните за собирање на потписи за професорката ...
| | веќе видена | слични

Дозволете ми во лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ да се заблагодарам на секој граѓанин кој го даде својот потпис за кандидатурата на професорката Гордана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти доцна во саботата локално време дека Иран извршил напад со дронови од иранска територија кон израелска територија. Администрацијата ...
сите 220 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Левица и ВМРО-ДПМНЕ се две страни на ист медал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: