ОД ФАКУЛТЕТ, ДИРЕКТНО НА РАБОТНА ЗАДАЧА - Делта вработи 33 млади лидери


Како дел од програмата Млади лидери, компанијата „Делта холдинг“ вработила триесет и три млади луѓе кои штотуку дипломирале факултет, без претходно работно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

ПроКредит Банка, во рамки на својата мисија за поддршка на локалните бизниси во деловната заедница, како дел од програмата Youth in Business на Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод Меѓународниот ден на жената, MINT Fintech Group ги истакнa извонредните жени на оваа групација, кои се на раководни позиции и кои ги поттикнуваат ...
| | веќе видена | слични

Овој март, Фоја ја поканува заедницата да се приклучи на прославата на својата 19-годишнина, одбележувајќи речиси две децении посветеност на збогатување на ...
| | веќе видена | слични

Сопственичката на брендот Knesko Skin, еден од најголемите и најлуксузните козметички брендови во САД и пошироко, во интервју за Форбс БиХ откри како ја ...
| | веќе видена | слични

Transcom, глобална компанија специјализирана за обезбедување беспрекорна корисничка поддршка, со задоволство најавува одлична можност за работа за жителите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 489 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 402 | | | веќе видена

Потврдата дека Стево пали на курбла, пристигна денеска. Вчера, токму од Тетово, го прашав што направи за малиот генијалец Македон и што презеде за случајот, со ...
сите 239 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 95 | | | веќе видена

Израел очекува напад од Иран, опасност од голема војна на Блискиот Исток. Американските власти веруваат дека Иран може да го нападне Израел за само неколку ...
сите 129 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД ФАКУЛТЕТ, ДИРЕКТНО НА РАБОТНА ЗАДАЧА - Делта вработи 33 млади лидери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: