ПЕНДАРОВСКИ: Во вториот круг сигурно победувам


Партиите начелно ги стокмија изборните листи со адутите со кои ќе истрчаат на парламентарните избори закажани за 8 мај. Очекувано, Првата и Шестата изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако стана јасно како ќе изгледа гласачкото ливче за претседателските избори, парламентарните се враќаат во фокусот особено откако вчера, опозицискиот лидер ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме со политичкиот аналитичар Синиша Пекевски околу претстојните претседателски и парламентарни избори што треба да се одржат за некој месец. Го ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ реагираа со соопштение на носителите на пратеничките листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборните единици. Според партијата на власт, ВМРО-ДПМНЕ не може да донесе ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ДУИ Арбер Адеми вели дека за ДУИ албанската опозиција воопшто не претставува проблем. „ДУИ е во трка со Пендаровски и Силјановска“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНДАРОВСКИ: Во вториот круг сигурно победувам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: