NVIDIA СТАНА ТРЕТА НАЈВРЕДНА КОМПАНИЈА НА СВЕТОТ - еве кои две се на врвот


Nvidia постигна уште еден голем успех со престигнувањето на Сауди Арамко по пазарна вредност, со што производителот на чипови стана трета највредна компанија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 4 минути Nvidia (NVDA) остана во фокусот на стартот на неделата откако цената на акциите на пазарот на вештачката интелигенција (AI) минатата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Производството на автомобили во Кина лани повторно порасна за околу десет проценти. Растот отиде главно на контото на домашните производители, додека повеќето ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

За прв пат од јануари 2023 година, компанијата „Тесла“ на Илон Маск падна од листата на десетте најголеми американски компании по пазарна капитализација ...
| | веќе видена | слични

Концернот Фолксваген предвидува забавен раст во продажбата во 2024 година, како одраз на ослабнатите економски предвидувања, засилувањето на конкуренцијата и ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Војната и воената тензија никому не му користат во регионот, затоа мора да се најде решение. Сите страни треба да се фокусираат на изнаоѓање политичко ...
сите 848 | | | веќе видена

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 354 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 236 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен скопјанец е приведен откако физички нападнал двајца полицајци во полициска станица. Инцидентот се случил вчера на пладне во полициската ...
сите 290 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 138 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

NVIDIA СТАНА ТРЕТА НАЈВРЕДНА КОМПАНИЈА НА СВЕТОТ - еве кои две се на врвот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: