Мицкоски: Двојна победа на изборите- да победи надежта, правдата, триумф на народот кој ќе си ја врати Македонија во своите раце


Двојна победа на Претседателските избори и Парламентарните избори, да победи надежта, правдата, триумф на народот кој ќе си ја врати Македонија во своите раце, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата, Тимчо Муцунски и партискиот секретар за меѓународна соработка Стефан ...
| | веќе видена | слични

Денеска со почеток во 13 часот во „Гарден Палас“ – (населба Вера Которка) во Куманово, ќе се одржи дебата „Образовна платформа за иднина“ на тема „Нов концепт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, преку статус на Фејсбук информира дека денеска бил на средба со министерот за надворешни работи на Австрија. „На средба со австрискиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Официјалното име на државата, Северна Македонија е реалност за лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, кој гордо застана на сцената на конгресот на ...
| | веќе видена | слични

Серија на лажни вести осамнаа на портали блиски до ВМРО-ДПМНЕ, дека на конгресот на Европската народна партија (ЕПП), опозицискиот лидер Христијан Мицкоски бил ...
| | веќе видена | слични

Некои портали објавија видео од најавата на Христијан Мицкоски на конгресот на Европската народна партија (ЕПП). Според пишувањата, при најавата било ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ реагира дека заедничката фотографија која ја објави СДСМ со претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова и бугарскиот европратеник Андреј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 490 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС. 7 години институциите се парализирани, апатија и ...
сите 419 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 149 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

„Во Струга ги реновиравме буквално сите училишта и спортски сали и изградивме три нови сали. Го реконструиравме затворениот пливачки базен, тројно ја покачивме ...
сите 173 | | | веќе видена

Се радувам што граѓаните и луѓето од бизнис заедницата се искрени и отворени. Разговараме без задршка, без страв, тоа е придобивка од слободата. Сакаме да ...
сите 181 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата поднесе пријава за несовесно работење против поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Синдикат на Полиција во ...
сите 162 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 76 | | | веќе видена

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум. ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Двојна победа на изборите- да победи надежта, правдата, триумф на народот кој ќе си ја врати Македонија во своите раце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: