До петок трае собирањето потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори


До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседател на претстојните избори. На листата кандидати кои ги собраа потребните 10 000 ...
| | веќе видена | слични

Партиите начелно ги стокмија изборните листи со адутите со кои ќе истрчаат на парламентарните избори закажани за 8 мај. Очекувано, Првата и Шестата изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако стана јасно како ќе изгледа гласачкото ливче за претседателските избори, парламентарните се враќаат во фокусот особено откако вчера, опозицискиот лидер ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме со политичкиот аналитичар Синиша Пекевски околу претстојните претседателски и парламентарни избори што треба да се одржат за некој месец. Го ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ реагираа со соопштение на носителите на пратеничките листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборните единици. Според партијата на власт, ВМРО-ДПМНЕ не може да донесе ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ДУИ Арбер Адеми вели дека за ДУИ албанската опозиција воопшто не претставува проблем. „ДУИ е во трка со Пендаровски и Силјановска“, ...
| | веќе видена | слични

На помалку од еден месец од поднесувањето на кандидатурите за пратеници неизвесно е колку листи на народни избраници ќе бараат место во Собранието. Она што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 826 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 275 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Додека светот нервозно го очекуваше исходот од иранскиот напад врз Израел, некои арапски земји веќе презедоа чекори за намалување на неговото влијание, пишува ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 280 | | | веќе видена

Во близина на превојот Стража, утринава се случи сообраќајна несреќа во која едно возило се превртело. Се уште нема официјални информации за тоа како дошло до ...
сите 190 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 278 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До петок трае собирањето потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: