ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е одлика на криминалот на СДСМ


Од доаѓањето на Францускиот предлог во Собранието, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ заедно со Левица станаа најжестоките противници на уставните измени и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков обвинува дека актуелниот претседател на државата лесно го сменил ставот за уставните измени со кои Бугарите ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Нема кој не ја слушна срамната изјава на Стево Пендаровски дека Гоце Делчев се декларирал како Бугарин. Тој тоа го направи на своја рака, без никаква ...
| | веќе видена | слични

После подолго време без изјави за македонско-бугарскиот спор и нерешливите прашања, изборната кампања во земјава повторно го стави фокусот на односот со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

Пендаровски да се договори со Стево дали поддржува или не лустрација и генерален реизбор на судии и обвинители. Пендаровски првин тврдеше дека ја поддржал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Гордана Силјановска Давкова и Христијан Мицкоски си имаат слика на која гордо стојат покрај главниот негатор на македонскиот народ, јазик, историја, култура, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 397 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 118 | | | веќе видена

Караванот на кандидатот за претседател на државата од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска беше во посета на Радовиш,кадешто имаше ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е одлика на криминалот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: