Врховниот суд на Русија потврди дека Надеждин не може да учествува на претседателските избори

Врховниот суд на Русија денеска ја потврди одлуката со која му се забранува на опозицискиот политичар Борис Надеждин да се кандидира на претстојните ...
| | веќе видена | слични

Рускиот амбасадор во Молдавија повикан во Министерството за надворешни работи во Кишињев. На рускиот дипломат му беше кажано дека Република Молдавија не ја ...
| | веќе видена | слични

Кон крајот на минатата недела, менаџерите во фабриката за преработка на природен гас во Астрахан им врачија на работниците летоци со упатства како да гласаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проценетата излезност на претстојните претседателски избори во Русија е 71 отсто, а Владимир Путин би можел да освои 82 отсто од гласовите, објави Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Молдавската претседателка Маја Санду ја обвини Русија дека се обидува да изврши државен удар во нејзината земја, пренесува ТАСС. Во изјавата објавена по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Република Молдавија, Маја Санду, во Букурешт изјави дека нејзината земја се наоѓа во клучен момент кога треба да направи одлучувачки чекор ...
| | веќе видена | слични

Шефот на молдавското разузнавање предупреди вчера дека Русија планира нови обиди за мешање во внатрешните работи на земјата провоцирајќи протести, мешајќи се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врховниот суд на Русија потврди дека Надеждин не може да учествува на претседателските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: