Јанкуловски: Смислено сценарио е тоа што најмалку 100 000 луѓе нема да може да гласаат


Смислено сценарио и предизборен инжинеринг е тоа што најмалку 100.000 граѓани нема да може да си го остварат правото на глас на претстојните избори бидејќи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, информира дека добиле известување оти Црна Гора ќе ги прифаќа пасошите со името Република Македонија, без ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерките на државите од ЕУ и регионот во однос на пасошите се со цел да се олесни овој транзициски период. МВР не треба да се води по тоа да најде алиби или ...
| | веќе видена | слични

Сите треба да се фокусираме процесот на замена на личните документи да се одвива побрзо и поефикасно, а МВР не треба да се води по тоа да најде алиби или некое ...
| | веќе видена | слични

Минисерот за надворешни работи Бујар Османи на денешната прес-конференција вели дека мерките на државите од ЕУ и регионот во врска со нашите пасоши се на некој ...
| | веќе видена | слични

„Бројките потврдуваат дека мерките што ги преземаме во делот на реорганизација и засилување на капацитетите на управните служби во Скопје вродуваат со плод“, ...
| | веќе видена | слични

Од денеска готовите лични карти граѓаните ќе треба да ги подигнуваат од полициските станици во општините каде се заведени дека живеат. Ако живеат во некоја од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата влада се единствено одговорни за ескалацијата на ...
сите 449 | | | веќе видена

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 273 | | | веќе видена

Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
сите 323 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 229 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанкуловски: Смислено сценарио е тоа што најмалку 100 000 луѓе нема да може да гласаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: