КРИВИЧНА ЗА ПОЛИЦАЕЦ - ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ЗАМЕНИК МИНИСТЕР КОЈ НАПАДНАЛ И ФИЗИЧКИ ПОВРЕДИЛ ДРУГ ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНК: Тошковски излезе со детали

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.С.(66) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, ...
| | веќе видена | слични

Маж останал без голема сума на пари и накит откако преку измама му ветиле венчавка. СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.С.(68) од с.Нераште, тетовско ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

СВР Битола – Отсек за криминалистичка полиција поднесе кривична пријава против Џ.Р., полициски службеник во Полициската станица Битола, поради постоење основи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кривична пријава против полицаец од Битола поради напад на својата невенчана сопруга. Против лицето ќе биде поведена и дисциплинска постапка, а ќе му биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на 2023 година граѓаните поднеле 86 пријави и претставки до МВР сметајќи дека непрофесионално се однесувале полицајците или вработени во СВР Тетово. ...
| | веќе видена | слични

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски на Фејсбук објави дека Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога и оружје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 358 | | | веќе видена

„Нашата цел е да придонесеме за деескалација и безбедност во регионот“, напиша Борел денеска на „Х“, поранешен Твитер. Поради иранскиот напад врз Израел, ...
сите 568 | | | веќе видена

Од шестмината убиени, пет се жени. Меѓу жртвите има мајка на две деца, чувар и ќерка на милионер. Мајката на две деца Џејд Јанг (47) беше членка на Клубот за ...
сите 77 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека републиканците ќе ја поддржат помошта за Украина во американскиот Конгрес, но само „во ...
сите 77 | | | веќе видена

Мохамад, татко на седумгодишното девојче кое во текот на изминатата ноќ беше тешко рането кога Израел пресретна ирански проектил, денеска изјави дека врз ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРИВИЧНА ЗА ПОЛИЦАЕЦ - ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ЗАМЕНИК МИНИСТЕР КОЈ НАПАДНАЛ И ФИЗИЧКИ ПОВРЕДИЛ ДРУГ ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНК: Тошковски излезе со детали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: