Пешевски | Ако цената на еден квадрат е над 2.000 евра, тогаш и градежниците треба да имаат таква плата!

Нема никакво логично објаснување за тоа што цената на становите надмина 2.000 и стигна до над 3.000 евра за квадрат, вели Иван Пешевски, претседател на ...
| | веќе видена | слични

Веројатно најскапата гарсоњера во главниот град, ако не и во Словенија, се продава во центарот на Љубљана. Пред неколку дена на најголемиот словенечки портал ...
| | веќе видена | слични

Дали мислите дека тековната војна во Палестина ја засега Грција само во контекст на нејзините надворешни односи? Ако ја имате оваа проценка, грешите. Тоа не не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сакам уште еднаш да испратам порака со предупредување до новата Влада, да ја смени позицијата и да го користи само името Северна Македонија во и вон земјата, ...
сите 573 | | | веќе видена

Управниот суд синоќа ги одби како неосновани сите седум тужби од коалицијата „Европски фронт“ против решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за ...
сите 312 | | | веќе видена

НАСКОРО ЌЕ ИМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Претседателoт на Алијансата за Албанците и еден од лидерите на коалицијата ВЛЕН, Арбен Таравари на новинарско прашање за ...
сите 341 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување мерка притвор за лице осомничено дека ...
сите 89 | | | веќе видена

Овластено службено лице, вработена како Виш аналитичар во скопска полициска станица, е лишено од слобода под сомнение за сторено кривично дело измама со ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пешевски | Ако цената на еден квадрат е над 2.000 евра, тогаш и градежниците треба да имаат таква плата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: