ЌЕ ОСТАНЕ ЛИ СВЕТОТ ВО ТЕМНИЦА ПОРАДИ ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Илон Маск тврди дека глобалната хаварија може да се случи веќе во 2025!


Време зa читање: 5 минути Илон Маск, вториот најбогат човек во светот и тајкунот на светот на високата технологија, изјави дека следната година земјите ширум ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонски Телеком со моќна кампања за вистинско поврзување: да направиме место за емпатија, разбирање и блискост Македонски Телеком ја започнува кампањата „Да ...
| | веќе видена | слични

Македонски Телеком почнува кампања „Да направиме место“ со која, како што велат, поттикнуваат и инспирираат отвореност и меѓусебно разбирање кои се важни за ...
| | веќе видена | слични

Првата жена на чело на агенцијата за телекомуникации на Обединетите нации (ОН) Дорин Богдан-Мартин е загрижена за можните екцеси на вештачката интелигенција, ...
| | веќе видена | слични

И администрацијата на ЕУ, како и секоја друга администрација… Единствената работа што ѝ е во фокусот е да добие уште еден мандат! И тоа го прави на начин што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
сите 214 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС, велат во партиско соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. 7 години ...
сите 524 | | | веќе видена

Да ставиме крај на агонијата и безвластието, да ја направиме Македонија повторно горда, да ја направиме професорката Гордана преседател на Македонија за да ...
сите 172 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 105 | | | веќе видена

Извори од израелската служба за безбедност и од Владата на Израел за весникот рекоа дека причините за тоа се „стратешки“. Весникот ги цитира зборовите на ...
сите 91 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК) поднесе кривична пријава против ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ОСТАНЕ ЛИ СВЕТОТ ВО ТЕМНИЦА ПОРАДИ ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Илон Маск тврди дека глобалната хаварија може да се случи веќе во 2025!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: