НЕ Е ЗАВРШЕНА БОРБАТА ПРОТИВ ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕВРОЗОНАТА:Иако ЕЦБ повторно ги замрзна каматните стапки, стравот остана


Се очекува Европската централна банка повторно да ги замрзне каматните стапки оваа недела, а официјалните лица се претпазливи да почнат да ги намалуваат пред ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Економските активности се забавени, движењата се или ниски или негативни, единствено јавната и личната потрошувачка има солиден раст, ...
| | веќе видена | слични

Finance Think го публикуваше Макроекономскиот монитор за квартал 4, 2023 година. Во четвртиот квартал од 2023, БДП се зголеми за 0.9% на годишна основа, со што ...
| | веќе видена | слични

Економското забавување кое е моментално на сцена ќе продолжи најмалку во првата половина од 2024 година, велат од Институтот за економски истражувања и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Реномираниот германски институт за економски истражувања од Лајбниц, ИФО значително ја ревидираше надолу својата зимска прогноза за ...
| | веќе видена | слични

Европската централна банка (ЕЦБ) ја остави каматната стапка на рекордни 4 отсто и покрај очекувањата на инвеститорите дека намалената инфлација во еврозоната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската централна банка (ЕЦБ) во четвртокот ги потврди каматните стапки во еврозоната на сегашното ниво, забележувајќи го ублажувањето на инфлацијата, но и ...
| | веќе видена | слични

Бугарските домаќинства со доспеани долгови кон банките и другите финансиски институции се повеќе се способни да се отплатат, со се поголем дел од оние кои ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Федералните резерви Џером Пауел во средата повтори дека очекува каматните стапки да почнат да се намалуваат оваа година, но сè уште не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 276 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 416 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 225 | | | веќе видена

Додека светот нервозно го очекуваше исходот од иранскиот напад врз Израел, некои арапски земји веќе презедоа чекори за намалување на неговото влијание, пишува ...
сите 118 | | | веќе видена

Во близина на превојот Стража, утринава се случи сообраќајна несреќа во која едно возило се превртело. Се уште нема официјални информации за тоа како дошло до ...
сите 191 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 131 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ Е ЗАВРШЕНА БОРБАТА ПРОТИВ ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕВРОЗОНАТА:Иако ЕЦБ повторно ги замрзна каматните стапки, стравот остана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: