Вештачката интелигенција предизвикува масовни отпуштања во најголемите компании


8 копии

Македонски Телеком со моќна кампања за вистинско поврзување: да направиме место за емпатија, разбирање и блискост Македонски Телеком ја започнува кампањата „Да ...
| | веќе видена | слични

Македонски Телеком почнува кампања „Да направиме место“ со која, како што велат, поттикнуваат и инспирираат отвореност и меѓусебно разбирање кои се важни за ...
| | веќе видена | слични

Кина повторно ја постави својата цел за економски раст за 2024 година на околу 5 отсто, според извештајот за работата на Владата поднесен во вторник до ...
| | веќе видена | слични

Првата жена на чело на агенцијата за телекомуникации на Обединетите нации (ОН) Дорин Богдан-Мартин е загрижена за можните екцеси на вештачката интелигенција, ...
| | веќе видена | слични

И администрацијата на ЕУ, како и секоја друга администрација… Единствената работа што ѝ е во фокусот е да добие уште еден мандат! И тоа го прави на начин што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големи технолошки компании, како Алфабет, Амазон, САП, Грамарли, Докусајн, Снеп и Дуолинго, најавуваат отпуштања поради генеративната вештачка интелигенција. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Илон Маск, вториот најбогат човек во светот и тајкунот на светот на високата технологија, изјави дека следната година земјите ширум ...
| | веќе видена | слични

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 600 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 609 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 303 | | | веќе видена

Вчерашниот митинг во Охрид покажа дека народот е подготвен и обединет за промени. А ВМРО-ДПМНЕ е партија за македонско национално единство, изјави денеска ...
сите 139 | | | веќе видена

Ништо не е променето во ДПМНЕ, оценуваат од владејачката СДСМ. „На митинзите на ДПМНЕ и Силјановска е истата кореографија од времето кога се носеа Хунзи и кога ...
сите 1147 | | | веќе видена

Иранските државни медиуми утрово објавија за експлозии во центарот на Исфахан додека американските медиуми цитираа официјални лица кои тврдат дека Израел ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вештачката интелигенција предизвикува масовни отпуштања во најголемите компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: