Субвенции за професионални земјоделци


НОВ ЈАВЕН ПОВИК објавен од страна на Фонд за иновации и технолошки развој ФИТР Стартапувај #6, наменет за поддршка на стартап еко систем во нашата земја Целта ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Агенцијата за поддршка на претприемништвото на РСМ –АППРСМ објавува Јавен повик за спроведување набесплатни стандардизирани менторски услуги во мали и средни ...
| | веќе видена | слични

За изработка на урбанистички планови, за изградба или реконструкција улици и атмосферска канализација во должина до 1 километар како и за изградба на плоштади, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги информираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој денеска го објави јавниот повик Стартапувај 6, со кој вкупно 2 милиони евра неповратни финансиски средства се ставаат на ...
| | веќе видена | слични

-Јавниот повик „Стартапувај” е шести по ред ваков повик, кој обезбедува олеснети услови за аплицирање и олеснет финансиски пристап за старт-ап и спин-оф ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
сите 870 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС, велат во партиско соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. 7 години ...
сите 524 | | | веќе видена

Да ставиме крај на агонијата и безвластието, да ја направиме Македонија повторно горда, да ја направиме професорката Гордана преседател на Македонија за да ...
сите 172 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 104 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 72 | | | веќе видена

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум. ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции за професионални земјоделци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: