ВАНКОВСКА ЗА ИЗЈАВАТА НА МИЦКОВСКИ ДЕКА Е ИЗМЕЌАРКА: „Во право е, измеќарка им бев во 2019 година кога се отепав од работа“


Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, праша дали Ванковска и Јакимовски ќе останат доследни измеќари на нивните работодавачи”, предизвика жестока ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата, Тимчо Муцунски и партискиот секретар за меѓународна соработка Стефан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот пат на Македонија е иднината на земјата и македонските граѓани, и тука не треба да има никаква дилема, изјави денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Денеска со почеток во 13 часот во „Гарден Палас“ – (населба Вера Которка) во Куманово, ќе се одржи дебата „Образовна платформа за иднина“ на тема „Нов концепт ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО – ДПМНЕ, кој деновиве е во Виена каде заедно со својата делегација зеде учество на конгресот на Европската народна партија (ЕПП), ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Навистина имавме една корисна и продуктивна пријателска средба со Каролина Едстадлер, министер е во Владата на Австрија за Европа и за Устав. Само што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, преку статус на Фејсбук информира дека денеска бил на средба со министерот за надворешни работи на Австрија. „На средба со австрискиот ...
| | веќе видена | слични

Присуството на ВМРО-ДПМНЕ на конгресот на европската народна партија во Букурешт е знак дека опозициската партија има апсолутна поистоветеност со блокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 772 | | | веќе видена

ГЛАСАА БОЛНИТЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ И ДИЈАСПОРАТА Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Александар Даштевски вечерва соопшти дека денешниот изборен ден ...
сите 343 | | | веќе видена

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 320 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на општина Центар и општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 229 непрописно паркирани ...
сите 121 | | | веќе видена

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
сите 144 | | | веќе видена

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
сите 117 | | | веќе видена

Како што пренесува CNN, најголемите регистрирани поплави во ОАЕ биле толку интензивни што можеле да се следат со денови преку сателити од вселената, откако ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВАНКОВСКА ЗА ИЗЈАВАТА НА МИЦКОВСКИ ДЕКА Е ИЗМЕЌАРКА: „Во право е, измеќарка им бев во 2019 година кога се отепав од работа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: