Таравари: Бугарите ќе влезат во Уставот по изборите – ќе се избришат „20 отсто“ за Албанците, оти се државотворци


„З аврши времето на претседателите , на кои им се даваат ножици во рака, сечат ленти за предавање во употреба и кои живеат во кристалните претседателски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МИЦКОСКИ ГИ ОБЈАВИ НОСИТЕЛИТЕ НА ЛИСТИ Христијан Мицкоски ќе ја предводи листата на пратеници во првата изборна единица, Владо Мисајлоски во двојката, Драган ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски официјално ги претстави носителите на пратеничките листи на парламентарни избори на 8 мај и при тоа потврди ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски ќе ја предводи листата на пратеници во првата изборна единица, Мисајлоски во двојката, Ковачки во трајката, потпретседателот Николовски во четворката ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Во ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата сѐ уште не е познат само носителот на листа за парламентарните избори за петтата изборна единица. Лидерот на партијата Христијан ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски ќе биде носител во првата изборна единица, а во двојка прв на листата ќе биде Владо Мисајловски, потврди денеска опозицискиот лидер. Третата изборна ...
| | веќе видена | слични

Кој е за европскиот пат, а кој за изолација. Реални погледи на решавање на проблемите, и поголем стандард за граѓаните. Се исцртуваат контурите на изборните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, ги објави првичните резултати од одржаните претседателски и парламентарни избори. Гордана ...
сите 279 | | | веќе видена

Лидерот на десничарско-националистичка партија „Грчко решение“, Кирјакос Велопулос од говорницата во грчкиот парламент искина лист со Договорот од Преспа. „Ова ...
сите 237 | | | веќе видена

По одлуките на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за изборните резултати, дел од коалициите најавија жалби до Управниот суд. Од 27 приговори што ...
сите 133 | | | веќе видена

Европската унија денеска го повика Израел „веднаш“ да ја прекине својата воена операција во градот Рафа во Појасот Газа, предупредувајќи дека доколку не го ...
сите 491 | | | веќе видена

Вработените на Клиниката за токсикологија демантираат дека нивниот колега д-р Нико Беќаровски ги навредувал дел од вработените на национална основа. Ваквиот ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Бугарите ќе влезат во Уставот по изборите – ќе се избришат „20 отсто“ за Албанците, оти се државотворци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: