Ковачевски: На претстојните избори имаме само една шанса да го избереме правецот на државата

СДСМ вечерва на конгрес ја официјализира кандидатурата на Стево Пендаровски за втор претседателски мандат. Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски, барајќи ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста секојдневно излегуваат резултати од различни истражувања на јавното мислење пред претстојните претседателски и парламентарни избори. Согласно ...
| | веќе видена | слични

На полноќ истече рокот за собирање потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори, што почна на 23 февруари. Официјално во трка се седум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера заврши рокот за собирање граѓански потписи, седуммина кандидати се најдоа на списокот на Државната изборна комисија. Сега таа ќе проверува колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заврши собирањето потписи за претседателските кандидати. Во битката за претседател на Македонија влегуваат седум кандидати. Неуспешен обид да влезат во ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова води со 3,2 отсто повеќе гласачи наспроти кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски. Според анкетата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 381 | | | веќе видена

Министерството изјави дека утре ќе одлучи дали амбасадата ќе биде повторно отворена во понеделник, пренесува Ројтерс. Неколку западни земји ги повикаа своите ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски се обрати од Крива Паланка. – Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со ...
сите 155 | | | веќе видена

Шест лица се мртви, а седум други, меѓу кои и едно бебе, се избодени со нож во крвав масакр кога вооружен маж нападна луѓе со нож во голем трговски центар во ...
сите 51 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен, соопшти денеска Елена Петрова, дополнителен заменик-министер за финансии и според неа, со ова ...
сите 64 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 32 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото Шумраковац, како и резервоарите за вода, објави Телеграф. ...
сите 410 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: На претстојните избори имаме само една шанса да го избереме правецот на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: