Маричиќ: Очекуваме да се потврди вториот мандат на претседателот Пендаровски

Првиот вицепремиер за европски прашања Бојан Маричиќ и секретар за меѓународна соработка на СДСМ очекува во вториот круг од претседателските избори да се ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста секојдневно излегуваат резултати од различни истражувања на јавното мислење пред претстојните претседателски и парламентарни избори. Согласно ...
| | веќе видена | слични

На полноќ истече рокот за собирање потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори, што почна на 23 февруари. Официјално во трка се седум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вчера заврши рокот за собирање граѓански потписи, седуммина кандидати се најдоа на списокот на Државната изборна комисија. Сега таа ќе проверува колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заврши собирањето потписи за претседателските кандидати. Во битката за претседател на Македонија влегуваат седум кандидати. Неуспешен обид да влезат во ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова води со 3,2 отсто повеќе гласачи наспроти кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски. Според анкетата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добар ден на сите, благодарам на интересот. Денеска е посебен ден, денеска е убав ден, сончев ден, ден кога треба граѓаните да излезат и да гласаат. Ден кога ...
сите 742 | | | веќе видена

Вечерва на прес конференција, лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски им се заблагодари на граѓаните што гласаа во првиот круг. Како што рече, задоволен е што ...
сите 458 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена

Максим Димитриевски на прес конференција им се заблагодари на гласачите. „ Чест ми е што имам можност да кажам дека денес ЗНАМ, заедно со сите свои подржувачи ...
сите 92 | | | веќе видена

Денеска на заедничка прес конференција министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, дополнитениот заменик министер Митко Бојмацалиев во присуство на ...
сите 136 | | | веќе видена

Најголем дел од гранатирањата втор ден по ред се случиле во Беит Лахија на северниот раб на енклавата, каде што израелската армија во вторникот нареди ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Очекуваме да се потврди вториот мандат на претседателот Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: