Во Каиро почнаа нови преговори за прекин на огнот во Газа

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, повика во понеделникот на прекин на огнот во Појасот Газа и на ослободување на заложниците за да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш повика да замолчи оружјето во Појасот Газа и да се ослободат заложниците за да се почитува духот на Рамазан кој ...
| | веќе видена | слични

Палестинците почнаа да го одбележуваат исламскиот свет месец Рамазан. Во пресрет на Рамазан, во неделата на 10 март избувнаа судири во Ерусалим, затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека војската го убила четвртиот најважен припадник на Хамас, алудирајќи на заменик-политичкиот лидер на ...
| | веќе видена | слични

Израел ја почитува слободата на вероисповед, но ќе биде подготвен да одговори на какви било провокации или ексцеси за време на светиот муслимански месец ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Воени авиони на Египет и Јордан продолжија да доставуваат хуманитарна помош над северниот дел на Појасот Газа. Операцијата е во исто време со иницијативата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Непосредно пред почетокот на Рамазан, израелската полиција приведе 20 жители на источниот дел на Ерусалим во кој доминираат Арапите, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Додека илјадници муслимани влегуваат во комплексот на џамијата Ал Акса во Стариот град во Ерусалим за да се молат на првата ноќ од светиот месец Рамазан, видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 437 | | | веќе видена

Според странските медиуми, лансирани се околу 50 ракети „камикази“. Корисниците на социјалните мрежи објавуваат видеа од летала кои патуваат кон Израел, ...
сите 345 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 293 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 122 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Каиро почнаа нови преговори за прекин на огнот во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: