Московјани и денеска во долг ред пред гробот му одаваат почит на Навални


Гробот на Алексеј Навални во Москва и денеска беше покриен со цвеќе, а неговите сонародници сè уште доаѓаат да му оддадат почит. Редот на гробиштата Борисово ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Експерт за човекови права на ОН денеска изјави дека Москва е одговорна за смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални бидејќи тој или бил убиен во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Разговорите за размена на затвореници во повеќе земји, што вклучуваше можно ослободување на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, беа во тек кога тој ...
| | веќе видена | слични

Родителите на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во руски затвор на 16 февруари, им се заблагодарија на илјадниците Руси кои му оддадоа почит ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европа треба да може да се брани со свои сили и да не се потпира на САД. Обединети, мора да бидеме силни за да не му падне на памет (рускиот претседател) ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

И Јулија Навална, вдовица на водечкиот руски опозициски лидер Алексеј Навални и првата дама на Украина Олена Зеленска ги одбија поканите за претстојното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

„ВД Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“, напиша градоначалничката на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Московјани и денеска во долг ред пред гробот му одаваат почит на Навални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: