Јулија Навални – мета на дезинформации по смртта на нејзиниот сопруг


Не постои ниту еден релевантен извор од кој произлегува дека Јулија Навални била обвинета за „нов љубовник“. Фотографијата на која се гледа Јулија Навални на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во 2022 година, ЦИА го предупреди американскиот претседател Џо Бајден дека има 50 отсто или повеќе шанси Русија да прибегне кон нуклеарно оружје доколку открие ...
| | веќе видена | слични

Кремљ во понеделникот одби да го коментира извештајот на Си-Ен-Ен дека САД почнале ригорозно да се подготвуваат кон крајот на 2022 година за Русија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Разговорите за размена на затвореници во повеќе земји, што вклучуваше можно ослободување на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, беа во тек кога тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кон крајот на 2022 година, Соединетите Држави започнаа „ригорозни подготовки“ за потенцијален руски напад врз Украина со нуклеарно оружје, што ќе биде првиот ...
| | веќе видена | слични

Родителите на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во руски затвор на 16 февруари, им се заблагодарија на илјадниците Руси кои му оддадоа почит ...
| | веќе видена | слични

Еден од пропагандистите на рускиот претседател Владимир Путин, Владимир Соловјов, предложи да се изврши нуклеарен напад врз три членки на НАТО алијансата – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 364 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 327 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јулија Навални – мета на дезинформации по смртта на нејзиниот сопруг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: