За неколку часа собрани по 10.000 потписи за Силјановска и Пендаровски


8 копии

Нема членство во ЕУ со Мицкоски и ДПМНЕ.Тоа денеска Мицкоски самиот го потврди признавајќи дека патот за македонските граѓани во ЕУ е невозможен со ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Шест и половина години ја продаваат оваа шарена лага, потпишаа се што им беше ставено на маса. Не само што не го заштитија националниот и државен интерес туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во јавноста секојдневно излегуваат резултати од различни истражувања на јавното мислење пред претстојните претседателски и парламентарни избори. Согласно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ДПМНЕ предлага да наведнеме глава, да чекаме, да не правиме ништо и да се откажеме од нашата европска иднина, стои во соопштението на СДСМ. Но, што носи тоа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ковачевски да разбере, штитењето на државните интереси, враќањето на државата кај народот не е откажување од иднината, туку создавање на реална и остварлива ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

„Изборот што им се нуди на граѓаните на претстојните претседателски избори е членство во ЕУ или враќање назад во изолација“, велат од СДСМ. Со Пендаровски и ...
| | веќе видена | слични

СДС освен што имаат проблем со својата понуда кон граѓаните, имаат сериозен проблем со меморијата. Се обидуваат со стари фотографии да шират лажни вести. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 489 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 403 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 249 | | | веќе видена

Израел очекува напад од Иран, опасност од голема војна на Блискиот Исток. Американските власти веруваат дека Иран може да го нападне Израел за само неколку ...
сите 129 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За неколку часа собрани по 10.000 потписи за Силјановска и Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: