Таравари: Да се промени Уставот – Гаши: Победата на ЕСП ќе гарантира подобрување на статусот на Албанците во Р*М


„Ни треба голема национална плебисцитарна победа со 120 илјади гласови на коалицијата Европски сојуз за промени на изборите (ЕСП), која ќе го гарантира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без разлика на сите случувања во Алијанса за Албанците, во Централен регистар сè уште стои дека јас сум претседател. На наша страна се фактите и аргументите и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Социјалдемократскиот сојуз на Македонија веќе е завршена постапката на предлагање на кандидати за пратеници. Во моментов се водат разговори со коалициските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот за претседател која ја доби поддршката од албанската опозиција, Арбен Таравари, вели дека албанскиот гласачки електорат од 2011 година гласал против ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на рокот за собирање на потребните потписи за кандидатурата, Државната изборна комисија ќе прави проверка на кандидатурите што треба да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, ги објави првичните резултати од одржаните претседателски и парламентарни избори. Гордана ...
сите 279 | | | веќе видена

Лидерот на десничарско-националистичка партија „Грчко решение“, Кирјакос Велопулос од говорницата во грчкиот парламент искина лист со Договорот од Преспа. „Ова ...
сите 237 | | | веќе видена

По одлуките на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за изборните резултати, дел од коалициите најавија жалби до Управниот суд. Од 27 приговори што ...
сите 133 | | | веќе видена

Европската унија денеска го повика Израел „веднаш“ да ја прекине својата воена операција во градот Рафа во Појасот Газа, предупредувајќи дека доколку не го ...
сите 491 | | | веќе видена

Вработените на Клиниката за токсикологија демантираат дека нивниот колега д-р Нико Беќаровски ги навредувал дел од вработените на национална основа. Ваквиот ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Да се промени Уставот – Гаши: Победата на ЕСП ќе гарантира подобрување на статусот на Албанците во Р*М

Од:
До кого (е-маил):
Порака: