OpenAI тврди дека Њујорк тајмс им го „хакнал“ чет-ботот за да обезбеди лажни докази за на суд


Време зa читање: 3 минути OpenAI ја оспори тужбата за прекршување на авторските права поднесена од весникот Њујорк Тајмс. Според OpenAI, весникот го „хакнал“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот енергетски гигант „Гаспром“ поднесе тужба против две полски енергетски компании, барајќи отштета во износ од 935 милиони долари. Во Арбитражниот суд во ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск се соочува со тужба од поранешниот шеф на Твитер, на кого наводно му должи повеќе од 128 милиони долари отпремнина. Четворицата директори рекоа дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ нема двојни стандарди кон Техеран и Тел Авив и ги повикува и двете страни на воздржаност и спречување на понатамошна ескалација на состојбата, изјави ...
сите 605 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 364 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 101 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 322 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 183 | | | веќе видена

Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

OpenAI тврди дека Њујорк тајмс им го „хакнал“ чет-ботот за да обезбеди лажни докази за на суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: