Мицкоски: Ни треба претседателка што ќе се бори за нашиот влез во ЕУ


Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оваа владеачка гарнитура покажа и докажа дека знае да ги цени квалитетите на жените, СДСМ покажа дека жените ги третира како рамноправни партнери, истакна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ќе разговараме за времето на жените што доаѓа, како што знаете прва на листата за изборите за Европскиот Парламент ќе биде госпоѓата Урсула фон дер Лајен. Се ...
| | веќе видена | слични

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски, како и претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Букурешт остварија средба и со српската премиерка Ана ...
| | веќе видена | слични

На гостување во подкаст кај Лазаров, Гордана Силјановска Давкова беше прашана зошто се појавуваат три различни датуми во врска нејзиното раѓање, на што ...
| | веќе видена | слични

Власта ѝ нанесе голема штета на Македонија со договорот за добрососедство со Бугарија и тоа е една од причините зошто се кандидирала повторно за претседател на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ нема двојни стандарди кон Техеран и Тел Авив и ги повикува и двете страни на воздржаност и спречување на понатамошна ескалација на состојбата, изјави ...
сите 606 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 380 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 338 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 184 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ни треба претседателка што ќе се бори за нашиот влез во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: