Израелците протестираат против премиерот Нетањаху

3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден во интервју емитувано вчера, оцени дека пристапот на Бенјамин Нетанјаху кон војната во Газа „повеќе му штети отколку што му ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека критиките упатени против него од американскиот претседател Џозеф Бајден се „погрешни“ и „неточни“. ...
| | веќе видена | слични

Палестинците во мачна атмосфера ги прават последните подготовки за светиот месец Рамазан, прв откако почна војната во Газа. Израел, пак, распореди илјадници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден, несвесен дека го снимаат, му рекол на демократскиот сенатор по обраќањето до нацијата дека му рекол на израелскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Американскиот лидер ја изрази својата поддршка за правото на Израел на самоодбрана по нападот на радикалното палестинско движење Хамас на израелска територија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На овие избори изборот е помеѓу тоа Македонија да биде повторно горда, или повторно засрамена, понижена, ограбена, пишува на својата Фејсбук страница лидерот ...
сите 309 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 99 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 324 | | | веќе видена

Кандидатката на опозицијата, Гордана Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковечавски. Во недостаток на план и програма, Силјановска е ...
сите 382 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 292 | | | веќе видена

Околу 400 млади приватни специјализанти во Северна Македонија од утрово, 15 април, стапија во штрајк се додека не добијат писмени гаранците дека ќе им се ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелците протестираат против премиерот Нетањаху

Од:
До кого (е-маил):
Порака: