66-годишник од загина, а неговата сопруга е во тешка состојба по сообраќајката на патот Велес- Штип

Во сообраќајката што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес загина 66 – годишениот В.П од Свети Николе. Тој им подлегна на повредите вечерва во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Тетово, кај с.Арнакија-скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четворица малолетници се повредени во сообраќјна несреќа што се случила вчеравечер. - На 08.03.2024 во 20.30 часот било пријавено дека на локалниот пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 378 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

66-годишник од загина, а неговата сопруга е во тешка состојба по сообраќајката на патот Велес- Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: