Русите и денеска се собираат на гробот на Навални


Окружниот суд во Санкт Петербург му одреди едномесечен притвор на Евгениј Смирнов, жител на тој град, под обвинение за хулиганство бидејќи ја напишал пораката ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Разговорите за размена на затвореници во повеќе земји, што вклучуваше можно ослободување на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, беа во тек кога тој ...
| | веќе видена | слични

Родителите на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во руски затвор на 16 февруари, им се заблагодарија на илјадниците Руси кои му оддадоа почит ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од две милијарди евра им беа ветени на украинските воени жртви од продажбата на фудбалскиот клуб Челзи. Тоа требаше да биде најголемиот невладин пакет ...
| | веќе видена | слични

Вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин. Им порача како дел од ...
| | веќе видена | слични

Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Вдовицата на Алексеј Навални, Јулија Навални, денеска изјави дека обемот на јавната поддршка за нејзиниот покоен сопруг од неговата смрт е доказ дека неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јулија Навални, вдовица на опозицискиот лидер Алексеј Навални, ги повика Русите да се приклучат на протестот на денот на изборите на 17 март напладне и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 338 | | | веќе видена

Државите од Г7 изразија солидарност со Израел и ги осудија постапките на Иран Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговата влада ќе стори сѐ за ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 68 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 98 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите и денеска се собираат на гробот на Навални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: