ГЕРМАНИЈА НА НОЗЕ: Прислушуваните разговори го шокираа Берлин


2 копии

Кога германскиот бригаден генерал Френк Графе се спакувал за службено патување во Сингапур во февруари, тој сигурно не мислел дека ќе стане светски познат. И ...
| | веќе видена | слични
2 копии

(Жак Атали / attali.com) Со оглед на негодувањето предизвикано од изјавата на францускиот претседател за потребата од евентуално испраќање француски војници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот министер за одбрана Борис Писториус денеска повика на прекин на дебатите за можното распоредување на западни трупи во Украина, пренесоа агенциите. ...
| | веќе видена | слични

Снабдувањето на Киев со ракети со долг дострел, вклучувајќи го и германскиот „таурус“, нема да биде одлучувачки во конфликтот во Украина, изјави германскиот ...
| | веќе видена | слични

На Телеграм се објави аудио снимка од разговор меѓу високи офицери на Бундесверот за нападот на мостот на Крим со проектили Таурус.Снимката која трае 38 ...
| | веќе видена | слични

Германија истражува како Русија дошла до 38-минутна снимка од конференциски повик на високи германски воени претставници за оружјето за Украина. Маргарита ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон за потенцијалното распоредување сили во Украина се резултат на неговата решеност да ја врати земјата во ...
| | веќе видена | слични

Зградата на руското Министерство за одбрана или зградата на руската разузнавачка служба во центарот на Москва се легитимни цели кои треба да бидат нападнати, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добар ден на сите, благодарам на интересот. Денеска е посебен ден, денеска е убав ден, сончев ден, ден кога треба граѓаните да излезат и да гласаат. Ден кога ...
сите 754 | | | веќе видена

Вечерва на прес конференција, лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски им се заблагодари на граѓаните што гласаа во првиот круг. Како што рече, задоволен е што ...
сите 289 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена

Максим Димитриевски на прес конференција им се заблагодари на гласачите. „ Чест ми е што имам можност да кажам дека денес ЗНАМ, заедно со сите свои подржувачи ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНИЈА НА НОЗЕ: Прислушуваните разговори го шокираа Берлин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: