Русите и денеска се собираат на гробот на Навални


Окружниот суд во Санкт Петербург му одреди едномесечен притвор на Евгениј Смирнов, жител на тој град, под обвинение за хулиганство бидејќи ја напишал пораката ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Разговорите за размена на затвореници во повеќе земји, што вклучуваше можно ослободување на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, беа во тек кога тој ...
| | веќе видена | слични

Родителите на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во руски затвор на 16 февруари, им се заблагодарија на илјадниците Руси кои му оддадоа почит ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од две милијарди евра им беа ветени на украинските воени жртви од продажбата на фудбалскиот клуб Челзи. Тоа требаше да биде најголемиот невладин пакет ...
| | веќе видена | слични

Вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин. Им порача како дел од ...
| | веќе видена | слични

Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Вдовицата на Алексеј Навални, Јулија Навални, денеска изјави дека обемот на јавната поддршка за нејзиниот покоен сопруг од неговата смрт е доказ дека неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јулија Навални, вдовица на опозицискиот лидер Алексеј Навални, ги повика Русите да се приклучат на протестот на денот на изборите на 17 март напладне и да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 137 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Апсурдно и нов облик на антисемитизам, вака израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го оцени барањето на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд во Хаг ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите и денеска се собираат на гробот на Навални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: