Да има став и да си ја сака државата: Еве каков претседател и треба на Македонија


На денешната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Македонија, претседателот Х ристијан Мицкоски промовираше десет постулати за тоа ...
| | веќе видена | слични

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски, како и претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Букурешт остварија средба и со српската премиерка Ана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
| | веќе видена | слични

Двојна победа на Претседателските избори и Парламентарните избори, да победи надежта, правдата, триумф на народот кој ќе си ја врати Македонија во своите раце, ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, со зборови за поддршка на Гордана Силјановска Давкова која по втор пат ќе ја бара поддршката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката и професорка, Гордана Силјановска-Давкова, изрази благодарност за поддршката за потписите кои вчера беа собрани од граѓаните за нејзината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес над 27 илјади граѓани, својот потпис го ставија позади кандидатот за Претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова. Условот од 10 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голема благодарност за поддршката! Мислам дека е во прашање човечки и граѓански пркос, меѓутоа уште повеќе надеж дека пред нас се големи промени, истакна во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати благодарност до сите граѓани кои денеска се потпишаа за кандидатот за претседател на партијата, Гордана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 123 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 378 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да има став и да си ја сака државата: Еве каков претседател и треба на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: