Во Штип за две години продадени 21 парцела за куќи и станбени згради

2 копии

Веројатно најскапата гарсоњера во главниот град, ако не и во Словенија, се продава во центарот на Љубљана. Пред неколку дена на најголемиот словенечки портал ...
| | веќе видена | слични

Дали мислите дека тековната војна во Палестина ја засега Грција само во контекст на нејзините надворешни односи? Ако ја имате оваа проценка, грешите. Тоа не не ...
| | веќе видена | слични

Нема никакво логично објаснување за тоа што цената на становите надмина 2.000 и стигна до над 3.000 евра за квадрат, вели Иван Пешевски, претседател на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 850 до 1200 евра за метар квадратен, во зависност од локацијата и големината, се движат цените на становите во Штип. Интересот е поголем за помалите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија во моментов има претседател на држава на заминување кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела. Човек кој нема допир нити со ...
сите 525 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 156 | | | веќе видена

Тетовската полиција преку соопштение информира дека возилото, кое било користено при синоќешното пукање на булеварот „Илинден“ во Тетово, било пронајдено доцна ...
сите 75 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 156 | | | веќе видена

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече ...
сите 280 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Штип за две години продадени 21 парцела за куќи и станбени згради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: