Покрај гробот на Навални и денеска се собираат луѓе и оставаат цвеќиња


Еден ден по погребот на Алексеј Навални, неговите приврзаници продолжуваат да го оплакуваат противникот на Кремљ на гробиштата. Руските медиуми јавуваат дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Разговорите за размена на затвореници во повеќе земји, што вклучуваше можно ослободување на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, беа во тек кога тој ...
| | веќе видена | слични

Родителите на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој почина во руски затвор на 16 февруари, им се заблагодарија на илјадниците Руси кои му оддадоа почит ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И Јулија Навална, вдовица на водечкиот руски опозициски лидер Алексеј Навални и првата дама на Украина Олена Зеленска ги одбија поканите за претстојното ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од две милијарди евра им беа ветени на украинските воени жртви од продажбата на фудбалскиот клуб Челзи. Тоа требаше да биде најголемиот невладин пакет ...
| | веќе видена | слични

Вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин. Им порача како дел од ...
| | веќе видена | слични

„Поради планираните настани во распоредот, вклучително и планирана посета на деца од сиропиталиште во Киев, за жал, првата дама нема да може да учествува на ...
| | веќе видена | слични

Олена Зеленска, првата дама на Украина, нема да присуствува на утрешниот говор на американскиот претседател Џозеф Бајден за состојбата на нацијата во Конгресот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Табриз, на северот на земјата, во тек е комеморацијата и церемонијата на проштавање на загинатиот ирански претседател Ибрахим Раиси. Телото на Раиси до ...
сите 352 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 477 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 125 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 385 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покрај гробот на Навални и денеска се собираат луѓе и оставаат цвеќиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: