Тошковски во посета на „Беко“: Во моментов се обучува нова група на полициски службеници кои доброволно се вклучија во процесот на издавање лични документи


Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека почнува со нов начин на издавање лични карти за жителите на Скопје. - Анализата на успешноста на ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник граѓаните ќе треба да ги подигнуваат личните карти од полициските станици во општините каде се заведени дека живеат по лична карта. Ако сте од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НОВ НАЧИН НА ИЗДАВАЊЕ НА ЛИЧНИ КАРТИ ОД ПОНЕДЕЛНИК Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека започнува со нов начин на издавање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Куманово денеска беше тестиран системот „Земи бројче“ со цел да се олесни постапката поврзана со процесот на издавање на лични документи, објави министерот ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Талат Џафери смета дека правото на граѓаните да гласаат со документи чиј рок истекува 9 месеци пред изборите – е недоволен. „Не сум убеден ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник започнуваме со нов начин на издавање на лични карти во Скопје, информира на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Панче Тошковски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 554 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 463 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 160 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тошковски во посета на „Беко“: Во моментов се обучува нова група на полициски службеници кои доброволно се вклучија во процесот на издавање лични документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: