ПИСМО ОД СВЕТСКИ МЕДИУМИ ДО ИЗРАЕЛ: Заштите ги новинарите во Газа, од 7 октомври досега се убиени 94 од кои 89 се Палестинци

2 копии

Првите луѓе на неколку светски медиумски куќи потпишаа писмо во кое ги повикуваат израелските власти да ги заштитат новинарите во Газа, соопштувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за гранична и крајбрежна стража (Фронтекс) создава ‘можни сценарија’ за проценка како да обезбеди дополнителна поддршка, ако биде потребно, ...
| | веќе видена | слични

Деветгодишниот Мухамед Аталах сака војната да заврши. Секој ден патува по 1,5 километар, пренесувајќи вода, сторијата за ужасот кој го поминува Мухамед, ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 609 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 157 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПИСМО ОД СВЕТСКИ МЕДИУМИ ДО ИЗРАЕЛ: Заштите ги новинарите во Газа, од 7 октомври досега се убиени 94 од кои 89 се Палестинци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: