ЏО БАЈДЕН: Mногу работиме за прекин на огнот меѓу Израел и Хамас, пред муслиманскиот месец Рамазан, но се уште не е постигнат договор

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека се надева дека договорот за прекин на огнот меѓу Израел и милитантната група Хамас ќе биде постигнат до ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изјави синоќа дека ќе биде „тешко“ да се постигне прекин на огнот меѓу Израел и Хамас во Појасот Газа пред Рамазан на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израел денеска соопшти дека ќе им дозволи на Палестинците од окупираниот Западен Брег да дојдат во Ерусалим и да се молат во џамијата Ал Акса за време на ...
| | веќе видена | слични

Хамас објави дека нејзината делегација го напуштила Каиро поради разговорите за договорот за прекин на огнот во Газа што посредниците се надеваа дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЏО БАЈДЕН: Mногу работиме за прекин на огнот меѓу Израел и Хамас, пред муслиманскиот месец Рамазан, но се уште не е постигнат договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: