Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за претседателската кандидатура на Гордана Силјановска Давкова


Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На полноќ истече рокот за собирање потписи за кандидатите за претседател на претстојните избори, што почна на 23 февруари. Официјално во трка се седум ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера заврши рокот за собирање граѓански потписи, седуммина кандидати се најдоа на списокот на Државната изборна комисија. Сега таа ќе проверува колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заврши собирањето потписи за претседателските кандидати. Во битката за претседател на Македонија влегуваат седум кандидати. Неуспешен обид да влезат во ...
| | веќе видена | слични

„Со нашите иселеници, со дијаспората разговараме како да се подобрат состојбите во Македонија. Првиот чекор е промената на власта на парламентарните и ...
| | веќе видена | слични

На полноќ истече рокот за собирање потписи за претседателските кандидатури за претстојните избори и официјално е – добивме седум кандидати кои влегуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во рамките на кампањата за Претседател на Република Македонија на кандидатката Проф. Д-р. Гордана Силјановска- Давкова се одржа митинг во Куманово. Во својот ...
сите 568 | | | веќе видена

Клучното прашање на овие избори е одлуката за европската иднина на државата.Овие денови се потврди, во ДПМНЕ нема никаква промена. Тоа е истата режимска ...
сите 111 | | | веќе видена

ДПМНЕ свесно лаже затоа што само поради нивната локална власт, Универзална сала не е направена и со години се распаѓаше. Во периодот на ВМРО ДПМНЕ, ...
сите 216 | | | веќе видена

„Хамас престана да постои како воена структура во овој град“, оцени тој, и со тоа го објасни повлекувањето на силите од Кан Јунис, по што најави слични акции ...
сите 347 | | | веќе видена

ДПМНЕ е опасност по безбедноста на граѓаните, закана за влошување на безбедносната состојба во државата. Новото пукање во Чаир во кое се ранети две лица е ...
сите 64 | | | веќе видена

ИЗГОРЕ УНИВЕРЗАЛНАТА САЛА Тројца градежни работници кои работеле на објектот на Универзална сала во моментите пред избувнувањето на пожарот се приведени од ...
сите 622 | | | веќе видена

Ноќеска во 00.50 часот на езеро Младост во Велес, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Н.Ѓ.(27) од Чашка, В.М.(31), Н.А.(25) и 27 – годишната ...
сите 184 | | | веќе видена

На вечерашниот митинг во Делчево во интеракција со публиката, кандидатот за претседател Стево Пендаровски беше прашан околу најавените телевизиски дебати, ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска, изборниот караван го започна со средба со граѓаните на Македонска Каменица, а се сретна и поразговара и со ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за претседателската кандидатура на Гордана Силјановска Давкова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: