Променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд

2 копии

Утре и во вторник, и тоа под влијание на нов длабок циклон од Атлантикот, во Македонија повторно очекуваме нови обилни врнежи од дожд на повеќе места, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Метеопрогнозерот Славчо Попоски за неделава што е пред нас најавува големи промени. Утре и во вторник, и тоа под влијание на нов длабок циклон од Атлантикот, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Според моменталните анализи со кој располагаме, со помош на најпрецизниот нумерички модел (ECMWF – Европски центар за среднорочна прогноза) , следната седмица ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: Овој викенд иако релативно стабилен и сув, сепак локално и особено во западните предели ќе има послаби врнежи од дожд и снег ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Вчера ги имавме првите поинтензивни Атмосферски процеси во Македонија за оваа сезона, па така особено поширокиот регион на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 489 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 403 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 249 | | | веќе видена

Израел очекува напад од Иран, опасност од голема војна на Блискиот Исток. Американските власти веруваат дека Иран може да го нападне Израел за само неколку ...
сите 129 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на политичката партија ЛЕВИЦА кон новинарот и уредник ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: