Возило падна во река откако излета од патот Кичево - Охрид

3 копии

Двајца патници загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи на автопатската делница меѓу Новска и Окучани во Хрватска. Веб-страницата 24sata.hr наведува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Автобус полн со деца излетал од патот кај Чазма, во Хрватска, а десната страна на покривот се потпирала на бандера, што спречило да се преврти.Во автобусот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата влада се единствено одговорни за ескалацијата на ...
сите 449 | | | веќе видена

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 273 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 231 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возило падна во река откако излета од патот Кичево - Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: