Бајден се надева на прекин на огнот во Газа до Рамазан

Напорите за постигнување примирје во Појасот Газа се во тек, соопшти кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во име на странската разузнавачка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изјави синоќа дека ќе биде „тешко“ да се постигне прекин на огнот меѓу Израел и Хамас во Појасот Газа пред Рамазан на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израел денеска соопшти дека ќе им дозволи на Палестинците од окупираниот Западен Брег да дојдат во Ерусалим и да се молат во џамијата Ал Акса за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

- Голем дел од светот денес стои со Израел, изјави портпаролот за национална безбедност на Белата куќа Џон Кирби. Во Г7 се САД, Јапонија, Германија, Велика ...
сите 233 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 395 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден се надева на прекин на огнот во Газа до Рамазан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: