ИСКОРИСТЕТЕ ГО ВИКЕНДОВ - од понеделник навечер голема промена на времето

Месец март меѓу нашите граѓани се нарекува и „Баба Марта“ бидејќ важи за месец во кој времето често се менува. По топлите денови, синоптичарите најавуваат нов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре и во вторник, и тоа под влијание на нов длабок циклон од Атлантикот, во Македонија повторно очекуваме нови обилни врнежи од дожд на повеќе места, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Метеопрогнозерот Славчо Попоски за неделава што е пред нас најавува големи промени. Утре и во вторник, и тоа под влијание на нов длабок циклон од Атлантикот, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Според моменталните анализи со кој располагаме, со помош на најпрецизниот нумерички модел (ECMWF – Европски центар за среднорочна прогноза) , следната седмица ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: Овој викенд иако релативно стабилен и сув, сепак локално и особено во западните предели ќе има послаби врнежи од дожд и снег ...
| | веќе видена | слични

Метео анализа на Славчо Попоски: Вчера ги имавме првите поинтензивни Атмосферски процеси во Македонија за оваа сезона, па така особено поширокиот регион на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва од изборниот штаб вели дека јасно е оти граѓаните ги казниле и дека тоа го прифаќаат. Вели се надевале на подобри ...
сите 298 | | | веќе видена

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
сите 174 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ВИКЕНДОВ - од понеделник навечер голема промена на времето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: