САД ќе испорача помош во Газа преку воздушен пат


3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека верува оти израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху „му прави повеќе штета отколку корист на Израел“ со ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден оцени дека пристапот на Бенјамин Нетанјаху кон војната во Газа „повеќе му прави штета отколку корист на Израел“, во ...
| | веќе видена | слични

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси изјави дека ќе бидат потребни најмалку 90 милијарди долари за обнова на разурнатиот Појас Газа. Тој во говорот во ...
| | веќе видена | слични

Војната во Газа резултираше со штета од 30 милијарди долари и уништување на дури 80 отсто од зградите во градот Газа, соопшти денеска канцеларијата за медиуми ...
| | веќе видена | слични

Израелските сили убиле десетици исламистички борци на Хамас во Појасот Газа во изминатите 24 часа, соопштија денеска воени претставници, јави ДПА. Според ...
| | веќе видена | слични

Палестинското Министерство за здравство соопшти дека во изминатите 24 часа при израелските напади врз Појасот Газа загинале 82 луѓе. Со тоа бројот на загинати, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ќе испорача помош во Газа преку воздушен пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: