Бајден: Се надевам на прекин на огнот во Газа до Рамазан


4 копии

Војната во Газа резултираше со штета од 30 милијарди долари и уништување на дури 80 отсто од зградите во градот Газа, соопшти денеска канцеларијата за медиуми ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелските сили убиле десетици исламистички борци на Хамас во Појасот Газа во изминатите 24 часа, соопштија денеска воени претставници, јави ДПА. Според ...
| | веќе видена | слични

Палестинското Министерство за здравство соопшти дека во изминатите 24 часа при израелските напади врз Појасот Газа загинале 82 луѓе. Со тоа бројот на загинати, ...
| | веќе видена | слични

Петмина загинаа, а десет се повредени откако врз нив паднале пакети хуманитарна помош фрлени од авиони во кампот Ал Шати во појасот Газа. Падобраните не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изјави синоќа дека ќе биде „тешко“ да се постигне прекин на огнот меѓу Израел и Хамас во Појасот Газа пред Рамазан на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 121 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 405 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Се надевам на прекин на огнот во Газа до Рамазан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: