ЦЕНИТЕ НА СТРУЈАТА И ГАСОТ ВО ГЕРМАНИЈА ДУПЛИРАНИ: поради намалените испораки од Русија просечно домаќинство троши над 5.00 евра за енергија

Весникот „Берлинер моргенпост“ објави дека потрошувачите во Германија годинава ќе треба да издвојат значително повеќе пари за струја и парно во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Се подобрува енергетската ефикасност во Основното училишта „Сандо Масев“ во Струмица и подрачните училишта во Раборци и Костурино, во кои се заменуваат старите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувачкиот центар Глобал Енерџи Монитор - ГЕМ (Global Energy Monitor - GEM) со седиште во Сан Франциско ги критикуваше европските земји дека планираат да ...
| | веќе видена | слични

Заедничкиот истражувачки центар на Европската комисија создаде атлас за потрошувачка на енергија во целата Европска унија, објави порталот смарт-енерџи.ком на ...
| | веќе видена | слични

„Има режими на работа, во текот на денот доколку температурата е над 18 степени, во тие неколку часа се исклучува греењето, така што нема потреба од трошење на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министрите за енергија на земјите членки на ЕУ на денешното заседание на Советот на за транспорт, телекомуникации и енергија во Брисел постигнаа политички ...
| | веќе видена | слични

Државните институции се меѓу најголемите загадувачи во Македонија, а над 700 објекти на државната и на локалната самоуправа се греат со нееколошки системи кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНИТЕ НА СТРУЈАТА И ГАСОТ ВО ГЕРМАНИЈА ДУПЛИРАНИ: поради намалените испораки од Русија просечно домаќинство троши над 5.00 евра за енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: