ВОЗИЛО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ И ПРОПАДНА ВО РЕКА - тешка сообраќајка на патот Кичево - Стража


Доцна синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа на патот од Кичево кон Стража при што автомобилот изгубил контрола и излетал во патот, по што паднал во река. ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Четворица малолетници се повредени во сообраќјна несреќа што се случила вчеравечер. - На 08.03.2024 во 20.30 часот било пријавено дека на локалниот пат ...
| | веќе видена | слични

Немил настан се случи денеска во зградата каде се сместени социјално ранливи семејства на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид. Според полициското соопштение, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва од изборниот штаб вели дека јасно е оти граѓаните ги казниле и дека тоа го прифаќаат. Вели се надевале на подобри ...
сите 298 | | | веќе видена

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
сите 174 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на партијата ЗНАМ, Максим Димитриевски им се заблагодари на гласачите преку прес-конференција. „Чест ми е што имам можност да кажам ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВОЗИЛО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ И ПРОПАДНА ВО РЕКА - тешка сообраќајка на патот Кичево - Стража

Од:
До кого (е-маил):
Порака: