Грција порачува дека нема можност да прифати прекршување на меѓународно потпишаниот договор, кажа Османи во врска со пасошите


Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Демократската унија за интеграција (ДУИ) вечерва го промовира претседателскиот кандидат, Бујар Османи. Конвенцијата се одржува во Спортско-рекреативниот центар ...
| | веќе видена | слични

Она што прво паѓа в очи, тоа е помирливиот став на македонскиот претседател кон една неправда што системски и систематски перманентно се врши врз македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите претседателски кандидати го прифаќаат предизвикот на нивниот колега Бујар Османи да се спроведе ветинг, односно јавноста пред првиот изборен круг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На луѓето им е чудно како е можно, 10 години да бидам министер, а да немам свој бизнис, вели претседателскиот кандидат на ДУИ и министер за надворешни работи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во гостувањето во емисијата „Само интервју“ на телевизија Канал 5. изјави дека македонската амбасадорка во Софија, ...
| | веќе видена | слични

Несомнено реакцијата на бугарското МНР јасно говори дека официјална Софија си зема за право да го насочува јавниот дискурс во земјава во врска со билатерални ...
| | веќе видена | слични

Причина за неуспехот на уставните измени се претстојните избори, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој воедно е и кандидат на ДУИ за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва изјави дека македонската амбасадорка во Софија, Агнеса Руси била повикана во бугарското МНР во врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција порачува дека нема можност да прифати прекршување на меѓународно потпишаниот договор, кажа Османи во врска со пасошите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: