НАГРАДА ЗА ХРВАТСКИТЕ ПОШТАРИ: Ќе добијат по 1.200 евра

2 копии

Претседателот на САД, Џо Бајден излезе вчера со изјава околу позитивните економски резултати на неговата аадминистрација соопштувајќи дека „големото враќање на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Над 600.000 луѓе живеат со само 150 денари на ден! Секој трет граѓанин живее со само 150 денари на ден!, велат во денешното партиско соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Под наслов ,,ШАМПИОНИ” професорот по економија и екс министер за финансии Трајко Славески во ироничен коментар анализира колку е штетна владината политика за ...
| | веќе видена | слични

„Платите пораснаа во реален износ, не само во номинален. Ако реално ја земете куповната моќ на платата денес е повисока отколку пред три години. Во 2023 година ...
| | веќе видена | слични

Хрватска е во долниот дел од рангирањето на земјите од Европската унија кои пропишуваат национална минимална плата. Бруто минималната плата од оваа година во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во денешното обраќање изјави дека кога во 2014 година дошол на власт како премиер сите земји од регионот па дури и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 509 | | | веќе видена

Пендаровски навредува на најнизок можен начин и тоа покажува во какво бунило е и е свесен дека поразот ќе биде огромен. Пендаровски не одговори на ниедно од ...
сите 742 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 230 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 258 | | | веќе видена

Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
сите 92 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатии на ЕУ заземаа цврст став со барање до сите страни на Блискиот Исток да покажат воздржаност по последните случувања од изминатиот викенд ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАГРАДА ЗА ХРВАТСКИТЕ ПОШТАРИ: Ќе добијат по 1.200 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: