ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР


Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Куманово денеска беше тестиран системот „Земи бројче“ со цел да се олесни постапката поврзана со процесот на издавање на лични документи, објави министерот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за внатрешни работи информира дека за граѓаните на Скопје започнува со нов начин на издавање на лични карти. Анализата на успешноста на ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Талат Џафери смета дека правото на граѓаните да гласаат со документи чиј рок истекува 9 месеци пред изборите – е недоволен. „Не сум убеден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од понеделник започнуваме со нов начин на издавање на лични карти во Скопје, информира на својот фејсбук профил министерот за внатрешни работи Панче Тошковски. ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник започнува нов процес за издавање на лични карти во просториите на месно надлежните полициски станици според местото на живеење на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ нема двојни стандарди кон Техеран и Тел Авив и ги повикува и двете страни на воздржаност и спречување на понатамошна ескалација на состојбата, изјави ...
сите 606 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 380 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 338 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 184 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: